Láska se bytostně dotýká každého člověka. Nedá se naučit, ale může uzrát proměnou bolesti. Vlastně teprve láska dělá člověka člověkem. Tato kniha o ní vypovídá.
Autor zkoumá křehké oblasti lidské duše a v dnešním bludišti vztahů, poznamenaném úpadkem důvěry, hledá možnosti vytváření harmonických mezilidských vazeb.
Kniha, která vznikla ze společné práce několika lékařů a zdravotních sester, nabízí anthroposofické podněty týkající se péče, výchovy a různých stránek vývoje dítěte – najdete zde také kapitolu o nemocech a obtížích v dětském věku.
Autor knihy Michael Rist se narodil 21. února 1927 ve Stuttgartu v rodině architekta, absolvoval studia stavitelství a filosofie, během studií sedmiletý kurz o „filosofii svobody“ Rudolfa Steinera vedený Herbertem Witzenmannem. Po studiích vyučoval ve waldorfské škole v německém Kasselu, poté působil v zemědělském výzkumu.
Řeky protkávají krajinu a přinášejí s sebou životodárnou vodu. Na vodě závisí všechen život, a proto bývá také někdy nazývána krví země. Podél řek se usazovali lidé, žili s nimi a využívali jejich dary. Postupně si je podmanili a donutili je, aby jim sloužily. Zapomněli, čím jim řeky jsou, a udělali si z nich své otroky a stoky. Dnes se k řekám začínají...