Šungit

Léčivý minerál Šungit (Shungit), je možné nalézt pouze na jediném místě naší planety, v Karélii poblíž vesnice Šuňga na březích Oněžského jezera v Rusku. Dodnes není zcela znám jeho původ, ale existuje hypotéza, že šungity jsou pozůstatky gigantického meteoritu. Druhá možnost je, že vznikly před miliardami let z mořských usazenin bohatých na primitivní organismy a organické látky. Někteří geologové tvrdí, že právě jejich přítomnost byla pro vznik šungitu rozhodující. Stáří Šungitu se pohybuje kolem 2 miliard let a má zcela jedinečné fyzikální, chemické a léčebné vlastnosti. Hlavní složkou šungitu je uhlík - základní stavební prvek života. Od diamantu a grafitu, jejichž základem je také uhlík, se šungit liší svou strukturou. Molekuly jsou podobné fotbalovému míči a nazývají se FULLERENY - je to nový typ molekulární formy uhlíku, ve které jsou molekuly obsahující magické číslo atomů C60. Šungit je jediný nerost na Zemi, který léčebné fullereny obsahuje. O důležitosti odhalení fullerenů hovoří i fakt, že skupina anglických vědců za něj získala v roce 1996 Nobelovu cenu. Ukázalo se, že při vzájemném působení s vodou má šungit léčebné vlastnosti. Přetváří vodu na biologicky aktivní. Voda s energoinformační matricí šungitu je vodou nové generace. Pomáhá pracovat všem biologickým strukturám organizmu, aniž by potlačovala zdravé buňky. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působící antioxidant. Šungit je univerzální sorbent. Nic se nevyrovná schopnosti šungitu čistit vodu od škodlivých příměsí. Současně dodává organizmu prospěšné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé. Šungitovou vodu je možné používat ke kloktání, vyplachování úst a nosu při angínách, paradentóze a rýmě. Další zajímavosti o šungitu, jeho historii a použití naleznete zde. A mnoho dalších informací se můžete dočíst v knize Šungit - Legendy, fakta, informace.

Aktivní filtry

Šungit elitní kámen 5-10g Šungit elitní kámen 5-10g 2
Dostupný
Šungit

Šungit elitní kámen

TM205
220,00 Kč
Elitní šungit je velmi vzácný kámen černé lesklé barvy. Jeho použití je stejné, jako u „obyčejného“ šungitu. Avšak na rozdíl od „obyčejného“ šungitu obsahuje mnohem více uhlíku a fullerenů (90-98%). Jeho účinek je tak 2x větší. 
Šungit masážní tužka
Není skladem
371,00 Kč
Elitní šungit je velmi vzácný kámen černé lesklé barvy. Jeho použití je stejné, jako u „obyčejného“ šungitu. Avšak na rozdíl od „obyčejného“ šungitu obsahuje mnohem více uhlíku a fullerenů (90-98%). Jeho účinek je tak 2x větší. 
Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies - více informací.