Separační toaleta Villa 9000
Separační toaleta Villa 9000

Separační toaleta Villa 9000

EKOT032
Skladem - ihned k odeslání
654,03 €

Moderní separační (suchá, kompostovací) toaleta, která na rozdíl od klasických WC nepotřebuje instalaci vodovodní ani kanalizační přípojky. Tuhý odpad se hromadí ve vnitřním zásobníku a lze jej následně kompostovat. Moč se díky konstrukci toalety čistě odchytává/odděluje a lze ji využít jako hnojivo na zahradě.

 

Villa 9010

 • Funkční za všech teplot místnosti.
 • cca 2-5 osob pro denní provoz.
 • Při aplikaci kompostovatelných pytlů dobře použitelná i pro denní provoz 2-3 osob.
 • Dvourychlostní ventilátor na 230V AC o příkonu 11,5/16,5 W (0,276/0,396 kWh/den, 99/141 kWh/rok).

Moderní separační (suchá, kompostovací) toaleta, která na rozdíl od klasických WC nepotřebuje instalaci vodovodní ani kanalizační přípojky. Tuhý odpad se hromadí ve vnitřním zásobníku a lze jej v něm následně kompostovat. Moč se díky konstrukci toalety čistě odchytává (nekontaminuje se výkaly) a lze ji využít jako hnojivo na zahradě (vysoký obsah dusíku, fosforu, draslíku a dalších stopových látek).

Nová separační toaleta Villa 9000 zvedá laťku standardu pro environmentálně šetrné toalety. Díky designu, odolnosti, komfortu a užívání, je ve všech směrech srovnatelná s moderním WC. Zabudovaný ventilátor vyhání pachy a vlhkost z toalety i místnosti tiše a efektivně.

Bývá používána jako kompostovací toaleta pro vyšší standard s možností oddělení moči a bez potřeby vody oproti klasické toaletě (5-7 l vody). Čisté oddělení moči (bez kontaminace výkaly) umožňuje snazší manipulaci jak s tekutým tak tuhým odpadem.

Zásobník s kompostovacím pytlemDíky separaci se objem odpadu minimalizuje. Obvykle stačí vyprázdnit zásobník s tuhým odpadem jednou za léto (odvislé od počtu uživatelů). Tuhý odpad doporučujeme zkompostovat a moč shromažďovat ve zvláštním zásobníku (např. ejectortanku - viz.níže) pro následné použití jako hnojivo v zahradě, sadu či na poli. Moč je perfektní víceúčelové hnojivo (kapalné ionty dusíku, draslíku, fosforu, ...). Řešení je ekonomické, pohodlné, hygienické a chrání životní prostředí

Shrnutí:

 • Jednoduché řešení pro chaty, chalupy i byty.
 • Bez chemie, přívodu vody a potřeby kanalizace.
 • Jednoduchá instalace, bez zvláštní údržby.
 • Certifikát Evropské unie (CE).
 • Záruka 3 let.
 • Vyrobeno z recyklovatelného polypropylenu.
 • Narozdíl od splachovacího WC ušetří v běžné domácnosti cca 100m3 vody ročně.
 • Bezpečný provoz bez zápachu, užitečnost (na živiny bohatý kompost pro zahradu).

Popis separační toalety Villa 9000:Pohledový štít - detail

Po dosednutí tlakový mechanismus odklopí pohledový štít, pod kterým je ukryt zásobník na tuhý odpad. Ve stejný okamžik také mechanismus pootočí zásobníkem, tak se tuhý odpad v zásobníku rovnoměrněji ukládá.

Manipulace se zásobníkemVýměna zásobníku: nejdříve zásobník uzavřete víkem, poté jej vyjměte z toalety. Vyneste jej na místo, kde bude probíhat kompostování.
Toaleta se dodává se 3 zásobníky. V dodávce jsou i pevné kompostovatelné pytle, které je možné vkládat do zásobníků pro usnadnění manipulace. Další pytle můžete dokoupit.
Detail volitelné přepážky
Pro některé případy snadnějšího a dokonalejšího odvodu moči je toaleta dodávána s volitelnou přepážkou. Tu lze snadno do toalety vložit či vyjmout.

Přepínač rychlosti ventilátoru

2-rychlostní ventilátor běží v nepřetržitém provozu. Normální provoz je s nízkými otáčkami. Rychlost 2 se používá po několika po sobě jdoucích použitích (několik návštěv v krátkém časovém intervalu), nebo při potřebě rychle vyměnit vzduch v místnosti (například po sprchování odvést vzduch s vysokou vlhkostí ven z koupelny).

Příslušenství separačního záchodu Villa 9000:

Součástí dodávky:

Ventilační potrubí (40cm ø75mm), odvětrávací mřížka [14], koleno 90°, odvětrávací komínek (ø75mm) [8], 3 zásobníky, 2 víka, 10 kompostovatelných pytlů, 1 tableta Bioblock, 2 m hadice na moč (ø32mm), silikonové těsnění, montážní vruty.
Příslušenství k toaletě
Instalace separační toalety Villa 9000:

Instalace této separační toalety je velmi jednoduchá. Vše co potřebujete je napájecí napětí pro ventilátor, otvor pro odvětrávací potrubí (ø75mm) a odvod pro tekutý odpad (ø32mm).

Ventilační potrubí může být vyvedeno přímo skrze vnější zeď. Separační toaleta Villa 9000 může být instalována ve vytápěném i nevytápěném prostoru. Pracuje perfektně bez vlivu na teplotu v místnosti. Může být umístěna kde Vám to vyhovuje, ukotvit ji můžete ke stěně či do podlahy. Separační toaleta Villa 9000 je dodávána v kompletní instalační sadě pro základní instalaci, s potrubím (ø75mm) pro průchod stěnou a 2m dlouhou hadicí (ø32mm) na odvod moči.

Postup instalace naleznete v záložce Videa.

Rozměry separační toalety Villa 9000:Rozměry toalety
Zapojení separační toalety Villa 9000 s ejektortankem pro hnojení pozemku:
Zapojení ejektortanku

Materiál Nárazuvzdorný lesklý polypropylen, recyklovatelný
Hadice 2.5 m, Ø32 mm
Hmotnost balení cca 20 kg
Vnitřní nádoba (objem, materiál) 23 litrů, polypropylen
Napětí / Příkon 230V / 16,5W/11,5W
Spotřeba energie 0.396/0.276 kWh / 24 hrs
Elektrické připojení Kabel 1,7 m
Hlučnost ventilátoru 41/31 dB(A)
No reviews

Mohlo by vás také zajímat

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies - více informací.