„V nedostupných horách pláčou kamenní obři, jejichž slzy tvoří léčivý balzám na všechny choroby. Nalezení takové slzy je velmi obtížné, ale komu se to podaří, ten se stane nejsilnějším a nejzdravějším člověkem na světě.“
Přírodní biologický stimulátor vykazující léčebný efekt u více než 500 lidských nemocí.
Dodnes zůstává záhadou jeho původ.
Mumio se nalézá v těžko dostupných skalách a jeskyních v podobě výronů, krápníků. Nejčastěji „vytéká“ ze stropů a prasklin v jeskyních a proláklinách. Proto se také někdy nazývá horským balzámem nebo smůlou. Je to mazlavě hustá hmota, po pročištění má temně hnědou barvu, lesklý povrch a kvalitní mumio při teplotě lidských rukou měkne. Má svou specifickou smolnou vůni, je rozpustné ve vodě a má mírně nahořklou chuť. Nejnovější teorie o vzniku mumia přepokládá, že jsou to organické pozůstatky fauny a flory, které se v průběhu tisíce let promísily a spojily se skalními minerály.
Současné výzkumy ukazují, že se jedná o chemicky velmi složitou látku. Obsahuje přibližně 28 prvků Mendělejevovy soustavy, 30 makro i mikroelementů, 10 různých kysličníků kovů, 6 aminokyselin, řadu vitamínů, éterické oleje, včelí jed a další složky. Každá tato látka různým způsobem ovlivňuje látkovou výměnu v organismu a podporuje regenerační procesy ve tkáních.
Éterické oleje obsažené v mumiu jsou přírodními extrakty horských léčivých bylin. Obsažené organické kyseliny mají antiseptické vlastnosti, pozitivně ovlivňují trávicí proces. Včelí jed je znamenitý tím, že posiluje nervový, imunitní, hormonální a oběhový systém. Včelí jed obsažený v mumiu nevyvolává alergické reakce, a to díky skutečnosti, že nepochází přímo z včelího žihadla, ale byl vhodně transformován v průběhu přírodního procesu.
Důležitý je i obsah makroprvků (především vápníku, fosforu, hořčíku) a mikroprvků (železo, měď, kobalt, mangan, zinek, molybden).
Jelikož urychluje látkovou výměnu, vstřebává organismus méně jedů, které vznikají při pomalém trávení. Na druhé straně také pomáhá tyto jedy z organismu odčerpávat a vylučovat, tím jej čistí a omlazuje.
Další jeho vlastností je, že nejen ovlivňuje procesy látkové výměny, ale urychluje i regeneraci tkání, čímž také zpomaluje stárnutí. S tím souvisí i zbavování se pocitů únavy a nabývání ztracených sil a energie.
Ovlivňuje a obnovuje funkce periferních nervů a působí i na centrální nervovou soustavu. Napomáhá při různých ochrnutích a nedostatečném nervovém vybavení. Jeho stimulační účinek se projevuje již na úrovni buněk, a proto má velmi dobrý vliv na nemoci z ozáření, obnovuje krvetvorbu, tvorbu kostní dřeně a regeneruje slezinu.
Použití:
• jako posilující prostředek k doplnění hladiny minerálních látek v těle
• na podporu krvetvorby a obranyschopnosti organismu
• jako podpůrný prostředek u vážných chorob: rakovina, infarkt, mozkové příhody
• choroby trávicího ústrojí: rychle likviduje otravy a obnovuje mikroflóru v trávicím systému
• zlomeniny: zkracuje čas srůstání zlomených kostí 2 – 2.5x, posiluje křehké kosti
• kožní choroby, popáleniny
• onemocnění horních cest dýchacích (chronická onemocnění, rýma, kašel, angína)
• pomáhá proti paradentóze
• nemoci oběhového ústrojí – křečové žíly, a jiné
• podpůrně při cukrovce
• při bakteriálních a virových infekcích
(ničí stafylokoky, streptokoky a jiné choroboplodné bakterie)
• po užívání chemických léků, ozařování, chemoterapii
Mumio je prastarý „zázračný balzám“, nazývaný jako „míza hor“, „krev anebo slzy skal“. Tato látka se používá již více než tři tisíce let v orientálním lékařství. Doporučoval jej známý filosof Aristoteles, nebo slavný arabský lékař středověku - Avicena, právě pro jeho posilující účinek na fyzicky a psychicky vyčerpaný organismus, regeneraci kostní hmoty a při léčbě různých chorob.
Samotný název mumio pochází z řečtiny a dalo by se přeložit jako „uchovávající tělo“. Souvisí to s egyptskými mumiemi, kterým také zachovávali tělo. Ve středověku se vyvažovalo zlatem.
Užívání:
Jedna tableta 1-2x denně po dobu 3-4 týdnů. Možno opakovat po 4 měsících.
Není určeno pro děti.