Šišák bajkalský - kořen 50g

Šišák bajkalský - kořen 50g

TM140
Posledné kusy v sklade
109,00 CZK

Šišák se v přírodní medicíně používá více než 2000 let. Užívanou částí je zejména kořen a také listy. Kořeny obsahují flavonoidy, bajkalin, vogonin a skutellarin. Šišák může vhodným způsobem ovlivňovat a podporovat léčbu při stresu, hysterii, úzkosti, nervovém vypětí a také při vysokém krevním tlaku. Usnadňuje usínání plnohodnotným spánkem.

Vypočítať náklady za doručenie

Šišák bajkalský je nízká trvalka z lesostepních oblastí Zabajkalí a Dálného východu, která se řadí mezi významné relaxanty a adaptogeny.

První zmínka o používání šišáku ve fytoterapii je v Shen Nongově kánonu léčivých rostlin, který je datován již 25-220 let po Kristu.

Šišák bajkalský má účinky protizánětlivé, antihypertenzivní, spasmolytické, sedativní, antialergenní, antirevmatické a antimikrobiální.

Použití kořene šišáku bajkalského v tradiční medicíně je velice široké a pomáhá při:

  • vysoký krevní tlak, zánět ledvin, krvácení z nosu, vnitřní krvácení, silná menstruace
  • sedativum při funkčních poruchách nervové soustavy, při nespavosti
  • šum v uších, bolest hlavy atd.
  • vysokých horečkách, kašli, spále, při infekčních nemocněních zejména močových cest, při zánětech a revmatických onemocněních
  • alergie a některé druhy dermatóz
  • ochranné účinky na játra, proto se podává při poškození jater a např. i při hepatitidě
  • při vyrážkách a popáleninách

Složení: drcený kořen šišáku bajkalského (Radix Scutellaria baicalensis)

Způsob použití: dospělí 1 čajovou lžičku (2 g) zalít sklenicí vařící vody, přiklopit a nechat louhovat 15 minut, zcedit a užívat půl sklenice 2x denně během jídla.

Upozornění: nepoužívat při individuální nesnášenlivosti na jednotlivé složky drtě, v těhotenství a při kojení. Není náhradou pestré stravy. 

Balení: 50 g

TML
No reviews

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies - více informací.