Citlivý chaos - Vznik útvarů při proudění vody a vzduchu

Nakladatelství Fabula

FB031

Neues Produkt

Citlivý chaos - Vznik útvarů při proudění vody a vzduchu Expand

Achtung: Letzte verfügbare Teile!

380 Kč

Sammeln Sie mit dem Kauf dieses Artikels Sie bis zu 38 Treuepunkte. Ihr Warenkorb hat insgesamt 38 Punkte die in einen Gutschein im Wert von umgerechnet werden können 6 Kč.

Spend 2 500 Kč more and get Free Shipping!
Berechnen Sie die Versandkosten

Autor: Theodor Schwenk
Stran: 232
Rozměr: 20,5 × 24 cm
Vazba: vázaná, 2 barvy, fotografická příloha na křídovém papíru (88 unikátních fotografií)
Nakladatelsví: Fabula
Rok vydání: 2012 (1.vydání)
ISBN: 978-80-87635-04-9

Anotace:

Proudění vody je fascinující stejně jako tato kniha. Voda nikdy není nehybná, vždy je v pohybu. Pulzující proudění, vlny a víry – to vše v nejrozmanitějších proměnách a kombinacích můžeme pozorovat v živlu vody, ale i vzduchu. Voda je základem života, to všichni víme. Autor však navíc ukazuje, že principy proudění, patrné ve vodě, jsou základem veškerého utváření živých organismů. Pevné tvary organické přírody jsou vlastně ztuhlými proudy. To, co je pevné a nehybné, vzniká z toho, co plyne, pulzuje, pohybuje se. Nejprve je pohyb, pak teprve tvar. Tento pohyb je jen napohled chaotický; v tomto chaosu spočívá řád a tento chaos je nesmírně citlivý, vnímavý. Do otevřeného prostoru, vznikajícího pohybem, se mohou otiskovat vesmírné, duchovní praobrazy.

Četba této knihy nejenže umožňuje poznání zákonitostí pohybu vody a vzduchu a utváření organických tvarů a tím i pochopení života. Čtenáři také dává prožitek jednoty všeho živého na Zemi, prožitek naší bytostné sounáležitosti s živoucí planetou Zemí.

Eigene Bewertung verfassen

Accept

Diese Seite verwendet Cookies. Durch den Besuch dieser Website erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies.