Šišák bajkalský - kořen 50g

Šišák bajkalský - kořen 50g

TM140
Nur noch wenige Teile verfügbar
109,00 CZK

Šišák se v přírodní medicíně používá více než 2000 let. Užívanou částí je zejména kořen a také listy. Kořeny obsahují flavonoidy, bajkalin, vogonin a skutellarin. Šišák může vhodným způsobem ovlivňovat a podporovat léčbu při stresu, hysterii, úzkosti, nervovém vypětí a také při vysokém krevním tlaku. Usnadňuje usínání plnohodnotným spánkem.

Calculate Delivery Cost

Šišák bajkalský je nízká trvalka z lesostepních oblastí Zabajkalí a Dálného východu, která se řadí mezi významné relaxanty a adaptogeny.

První zmínka o používání šišáku ve fytoterapii je v Shen Nongově kánonu léčivých rostlin, který je datován již 25-220 let po Kristu.

Šišák bajkalský má účinky protizánětlivé, antihypertenzivní, spasmolytické, sedativní, antialergenní, antirevmatické a antimikrobiální.

Použití kořene šišáku bajkalského v tradiční medicíně je velice široké a pomáhá při:

  • vysoký krevní tlak, zánět ledvin, krvácení z nosu, vnitřní krvácení, silná menstruace
  • sedativum při funkčních poruchách nervové soustavy, při nespavosti
  • šum v uších, bolest hlavy atd.
  • vysokých horečkách, kašli, spále, při infekčních nemocněních zejména močových cest, při zánětech a revmatických onemocněních
  • alergie a některé druhy dermatóz
  • ochranné účinky na játra, proto se podává při poškození jater a např. i při hepatitidě
  • při vyrážkách a popáleninách

Složení: drcený kořen šišáku bajkalského (Radix Scutellaria baicalensis)

Způsob použití: dospělí 1 čajovou lžičku (2 g) zalít sklenicí vařící vody, přiklopit a nechat louhovat 15 minut, zcedit a užívat půl sklenice 2x denně během jídla.

Upozornění: nepoužívat při individuální nesnášenlivosti na jednotlivé složky drtě, v těhotenství a při kojení. Není náhradou pestré stravy. 

Balení: 50 g

TML
No reviews

Kunden, die diesen Artikel gekauft haben, kauften auch ...

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies - více informací.