Separační toaleta Villa 9010
Separační toaleta Villa 9010

Separační toaleta Villa 9010

EKOT030
660,94 €

Moderní separační (suchá, kompostovací) toaleta, která na rozdíl od klasických WC nepotřebuje instalaci vodovodní ani kanalizační přípojky. Tuhý odpad se hromadí ve vnitřním zásobníku a lze jej v něm následně kompostovat. Moč se díky konstrukci toalety čistě odchytává (nekontaminuje se výkaly) a lze ji využít jako hnojivo na zahradě.

 

Villa 9010

 • Funkční za všech teplot místnosti.
 • Dětské sedátko v ceně.
 • cca 2-3 osob pro denní provoz nebo více o víkendech.
 • Při aplikaci kompostovatelných pytlů dobře použitelná i pro denní provoz 2-3 osob.
 • Ventilátor na 12V DC o příkonu 2,5W/210mA (0,06kWh/den, 22kWh/rok).
 • Adaptér 12/230V.

Moderní separační (suchá, kompostovací) toaleta, která na rozdíl od klasických WC nepotřebuje instalaci vodovodní ani kanalizační přípojky. Tuhý odpad se hromadí ve vnitřním zásobníku a lze jej v něm následně kompostovat. Moč se díky konstrukci toalety čistě odchytává (nekontaminuje se výkaly) a lze ji využít jako hnojivo na zahradě (vysoký obsah dusíku, fosforu, draslíku a dalších stopových látek).

Nová separační toaleta Villa 9010 zvedá laťku standardu pro environmentálně šetrné toalety. Díky designu, odolnosti, komfortu a užívání, je ve všech směrech srovnatelná s moderním WC. Zabudovaný ventilátor vyhání pachy a vlhkost z toalety i místnosti tiše a efektivně.

Bývá používána jako kompostovací toaleta pro vyšší standard s možností oddělení moči a bez potřeby vody oproti klasické toaletě (5-7 l vody). Čisté oddělení moči (bez kontaminace výkaly) umožňuje snazší manipulaci jak s tekutým tak tuhým odpadem.

Zásobník s kompostovacím pytlemDíky separaci se objem odpadu minimalizuje. Obvykle stačí vyprázdnit zásobník s tuhým odpadem jednou za léto (odvislé od počtu uživatelů). Tuhý odpad doporučujeme zkompostovat a moč shromažďovat ve zvláštním zásobníku (např. ejectortanku - viz.níže) pro následné použití jako hnojivo v zahradě, sadu či na poli. Moč je perfektní víceúčelové hnojivo (kapalné ionty dusíku, draslíku, fosforu, ...). Řešení je ekonomické, pohodlné, hygienické a chrání životní prostředí

Shrnutí:

 • Jednoduché řešení pro chaty, chalupy i byty.
 • Bez chemie, přívodu vody a potřeby kanalizace.
 • Jednoduchá instalace, bez zvláštní údržby.
 • Certifikát Evropské unie (CE).
 • Záruka 3 let.
 • Vyrobeno z recyklovatelného polypropylenu.
 • Narozdíl od splachovacího WC ušetří v běžné domácnosti cca 100m3 vody ročně.
 • Bezpečný provoz bez zápachu, užitečnost (na živiny bohatý kompost pro zahradu).

Popis separační toalety Villa 9010:Pohledový štít - detail

Po dosednutí tlakový mechanismus odklopí pohledový štít, pod kterým je ukryt zásobník na tuhý odpad. Ve stejný okamžik také mechanismus pootočí zásobníkem, tak se tuhý odpad v zásobníku rovnoměrněji ukládá.

Manipulace se zásobníkemVýměna zásobníku: nejdříve zásobník uzavřete víkem, poté jej vyjměte z toalety. Vyneste jej na místo, kde bude probíhat kompostování.
Toaleta se dodává se 3 zásobníky. V dodávce jsou i pevné kompostovatelné pytle, které je možné vkládat do zásobníků pro usnadnění manipulace. Další pytle můžete dokoupit.
Detail volitelné přepážky
Pro některé případy snadnějšího a dokonalejšího odvodu moči je toaleta dodávána s volitelnou přepážkou. Tu lze snadno do toalety vložit či vyjmout.

Příslušenství separačního záchodu Villa 9010:

Dětské sedátko, ventilační potrubí (40cm ø75mm), kryt vent., koleno 90°, odvětrávací komínek (ø75mm), 3 zásobníky, 2 víka, 10 kompostovatelných pytlů, 1 tableta Bioblock, 1 Absorb, 2 m hadice na moč (ø32mm), silikonové těsnění, montážní vruty, síť.adaptér 12/230V, kabel k baterii 1,9m.
Příslušenství k toaletě
Instalace separační toalety Villa 9010:

Instalace této separační toalety je velmi jednoduchá. Vše co potřebujete je napájecí napětí pro ventilátor, otvor pro odvětrávací potrubí (ø75mm) a odvod pro tekutý odpad (ø32mm).

Ventilační potrubí může být vyvedeno přímo skrze vnější zeď. Separační toaleta Villa 9010 může být instalována ve vytápěném i nevytápěném prostoru. Pracuje perfektně bez vlivu na teplotu v místnosti. Může být umístěna kde Vám to vyhovuje, ukotvit ji můžete ke stěně či do podlahy. Separační toaleta Villa 9010 je dodávána v kompletní instalační sadě pro základní instalaci, s potrubím (ø75mm) pro průchod stěnou a 2m dlouhou hadicí (ø32mm) na odvod moči.

Postup instalace naleznete v záložce Videa.

Rozměry separační toalety Villa 9010:Rozměry toalety
Zapojení separační toalety Villa 9010 s ejektortankem pro hnojení pozemku:
Zapojení ejektortanku

Materiál Nárazuvzdorný lesklý polypropylen, recyklovatelný
Hadice 2.5 m, Ø32 mm
Hmotnost balení cca 20 kg
Vnitřní nádoba (objem, materiál) 23 litrů, polypropylen
Napětí / Příkon 12DC / 2.5W / 210mA
Spotřeba energie 0.06kWh / 24 hrs
Elektrické připojení Kabel autobaterie 1,9 m nebo napájecí adaptér 12/230V
Hlučnost ventilátoru <30dB(A)

Návod k instalaci

Instalační šablona

No reviews

Vielleicht gefällt Ihnen auch

Kunden, die diesen Artikel gekauft haben, kauften auch ...

Product added to wishlist
Product added to compare.

Diese Website verwendet Cookies. Weiter diese Webseite sehen, stimmen Sie zu, Cookies zu unserer Verwendung von - Mehr Informationen.