Čaga - Rezavec šikmý 50g

TML

TM139

Neues Produkt

Čaga - Rezavec šikmý 50g Expand

Nicht mehr lieferbar

109 Kč

Sammeln Sie mit dem Kauf dieses Artikels Sie bis zu 10 Treuepunkte. Ihr Warenkorb hat insgesamt 10 Punkte die in einen Gutschein im Wert von umgerechnet werden können 2 Kč.

Spend 2 500 Kč more and get Free Shipping!
Berechnen Sie die Versandkosten

Čaga je druh choroše - houby, rostoucí hlavně na břízách na Sibiři. Houba je na povrchu černá, na řezu má hnědavé zabarvení. Plodnice dorůstá velikosti od 30 do 50 cm, váží až 3 kg a roste až 10 let.

Vyživuje se šťávami hostitele. Sbírá se na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Choroš Čaga se vyskytuje na jilmu, jeřabině, jasanu, ale podle zkušeností má nejvyšší léčivé účinky právě Čaga rostoucí na břízách.

Tato houba je vskutku legendární. Už od pradávna se v Rusku Čaga používala jako vyhlášený léčivý prostředek. Čagou se léčil sám slavný kníže Vladimír Monomach, který trpěl rakovinou rtů. Jako účinný protirakovinný lék je Čaga a výtažek z čagy zaveden do oficiálního ruského lékopisu už v roce 1858.

Čaga obsahuje dvojsytné alkoholy ze skupiny triterpenů jako betulin, inoitodiol a obliquol, dále polysacharidy, steroidy, chromogeny, puriny, kyselina čagová, která je struktrálně podobná některým huminovým kyselinám, buničina, sloučeniny křemíku, železa, hliníku, vápníku, hořčíku, zinku, měďi, manganu a draslíku. Dále obsahuje melanin, který podle současných výzkumů výrazně tlumí a brzdí rozvoj patologických procesů způsobených volnými radikály. Stabilizuje buněčné membrány, čímž působí protialergicky a protizánětlivě. Dále účinkuje jako silný imunomodulátor. Navíc má rovněž výrazné specifické antimykotické a antivirové účinky.

Zkušenosti ruského léčitelství mnoha staletí daly impuls k vědeckému zkoumání Čagy při léčbě novotvarů. Rozsáhlý základní i aplikovaný farmakologický výzkum Čagy, prováděný na různých pracovištích Ruska - od třicátých let XX. století až po současnost - prokázal dávnou zkušenost lidové medicíny. Bylo prokázáno, že Čagy a extrakt z Čagy jsou skutečně účinným terapeutikem a byly proto zavedeny do oficiální ruské medicínské praxe.

Dlouhodobým testováním a používáním v praxi bylo zjištěno, že Čaga a Befungin mají poměrně silné kancerostatické působení, přičemž výrazné léčebné účinky mají zejména v terapii neoplasií (novotvarů) zažívacího traktu. Jsou také velmi účinné při léčbě chronického zánětu žaludku, žaludečních vředů, onemocnění dvanácterníku, jater a sleziny. Čaga a Befungin jsou dobrým pomocným prostředkem léčby ulcerózní kolitidy a Crohnovy nemoci, které se výrazně lepší podáváním Befunginu formou klyzmatu, nejlépe vždy po klyzmatu očistném.
Čaga a Befungin se s výhodou používají u onemocnění lymfatického řečiště a rozmanitých poruch cirkulace lymfy. Působí velice příznivě na zlepšení stavu a průběhu rozmanitých kožních onemocnění a to zejména těch, které jsou vyvolány onemocněním zažívacího traktu, zejména tlustého střeva, jater a slinivky. Zlepšují metabolismus na buněčné úrovni - a už tím zvyšuje odolnost organismu. Mimo jiné zlepšuje fungování nervového systému, lidově řečeno "posiluje nervy a mozek".
Na příznivém působení Čagy má významný podíl mykomelanin. Nejvýraznějšího efektu pomocné léčby bývá dosaženo v počátečních stadiích onkologických onemocnění.
V pokročilejších stadiích může zastavit další růst novotvaru, mírnit bolest a zlepšit celkový stav nemocného. Při aplikaci Čagy a Befunginu je velmi vhodné a žádoucí omezit příjem masitých a tučných potravin, konzerv, uzenin.

Použití
Odvar z čagy velmi příznivě působí na obranyschopnost organismu, je vhodný při potížích v oblasti žaludku, střev, slinivky, jater a dýchacích orgánů, zlepšuje metabolismus, příznivě působí na kvalitu krve a kůže, snižuje pocení, má antioxidační, tonizující a adaptogenní efekt.

Podle lékařských výzkumů vede dlouhodobé a pravidelné užívání čagy ke zvýšené odolnosti proti různým typům nádorových onemocnění, zejména těch, která jsou vyvolávána onkogenními viry.

Je účinným pomocným terapeutikem v doplňkové (adjuvantní) terapii těchto stavů:
- zánět žaludku
- zánět dvanácterníku a střev
- žaludeční vředy
- onkologická onemocnění zažívacího traktu
- polypóza žaludku a střev
- ulcerózní kolitida
- nemoci jater a sleziny
- kožní projevy onemocnění zažívacího traktu (lupénka ...)

Další působení
- pomáhá v léčbě nespavosti
- příznivě ovlivňuje detoxikační procesy v organismu, zejména v trávicím systému
- zvyšuje odolnost organismu vůči infekčním chorobám
- je vhodný jako pomocný prostředek v léčbě parodontózy
- při kožních problémech doporučuji doplnit o aplikaci balzámu z čagy

Účinky
Čaga účinkuje jako regulátor metabolismu, antioxidant, imunostimulátor

Účinné látky
Čaga obsahuje celý komplex biologicky účinných látek, který souborně působí na zdokonalení výkonnosti imunitního systému, mimo jiné také zesílení tzv. protirakovinného imunitního dozoru a to na různých úrovních fungování imunity. Významnou účinnou látkou je specificky imunostimulačně působící kyselina čagová. Terapeuticky zajímavý a významný je též obsah imunostimulačně působících prvků, hlavně manganu, kobaltu a selenu, právě u této houby navázaných na biopolymerní nosiče, což znamená, že pro lidský organismus velmi dobře dostupných.

Obsah:  50g sušené houby ČAGA (Rezavec šikmý) - choroš druhu Inonotus obliquus

Eigene Bewertung verfassen

Accept

Diese Seite verwendet Cookies. Durch den Besuch dieser Website erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies.