Šišák bajkalský - kořen 50g

TML

TM140

Neues Produkt

Šišák bajkalský - kořen 50g Expand

Šišák se v přírodní medicíně používá více než 2000 let. Užívanou částí je zejména kořen a také listy. Kořeny obsahují flavonoidy, bajkalin, vogonin a skutellarin. Šišák může vhodným způsobem ovlivňovat a podporovat léčbu při stresu, hysterii, úzkosti, nervovém vypětí a také při vysokém krevním tlaku. Usnadňuje usínání plnohodnotným spánkem.

Mehr Infos

109 Kč

Sammeln Sie mit dem Kauf dieses Artikels Sie bis zu 10 Treuepunkte. Ihr Warenkorb hat insgesamt 10 Punkte die in einen Gutschein im Wert von umgerechnet werden können 2 Kč.

Spend 2 500 Kč more and get Free Shipping!
Berechnen Sie die Versandkosten

Šišák bajkalský je nízká trvalka z lesostepních oblastí Zabajkalí a Dálného východu, která se řadí mezi významné relaxanty a adaptogeny.

První zmínka o používání šišáku ve fytoterapii je v Shen Nongově kánonu léčivých rostlin, který je datován již 25-220 let po Kristu.

Šišák bajkalský má účinky protizánětlivé, antihypertenzivní, spasmolytické, sedativní, antialergenní, antirevmatické a antimikrobiální.

Použití kořene šišáku bajkalského v tradiční medicíně je velice široké a pomáhá při:

  • vysoký krevní tlak, zánět ledvin, krvácení z nosu, vnitřní krvácení, silná menstruace
  • sedativum při funkčních poruchách nervové soustavy, při nespavosti
  • šum v uších, bolest hlavy atd.
  • vysokých horečkách, kašli, spále, při infekčních nemocněních zejména močových cest, při zánětech a revmatických onemocněních
  • alergie a některé druhy dermatóz
  • ochranné účinky na játra, proto se podává při poškození jater a např. i při hepatitidě
  • při vyrážkách a popáleninách

Složení: drcený kořen šišáku bajkalského (Radix Scutellaria baicalensis)

Způsob použití: dospělí 1 čajovou lžičku (2 g) zalít sklenicí vařící vody, přiklopit a nechat louhovat 15 minut, zcedit a užívat půl sklenice 2x denně během jídla.

Upozornění: nepoužívat při individuální nesnášenlivosti na jednotlivé složky drtě, v těhotenství a při kojení. Není náhradou pestré stravy. 

Balení: 50 g

Eigene Bewertung verfassen

Accept

Diese Seite verwendet Cookies. Durch den Besuch dieser Website erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies.