Cytosan single 90 ks
Cytosan single 90 ks

Cytosan 90ks

EN019
Vyprodáno
42,07 €

Cytosan je širokospektrální bioinformační regenerační přípravek obsahující vyváženou směs lignohumátu draselného, kyseliny jantarové a silymarinu. Huminové látky jsou specifickou skupinou vysokomolekulárních a nízkomolekulárních látek, jejichž struktury vykazují vysokou povrchovou aktivitu sorpční, chelátotvornou a iontově výměnnou.

Počet Jedn. cena Ušetříte
2 35,23 € 13,68 €
 

Cytosan je koncentrát humátu draslíku, obohacený o silymarin a kyselinu jantarovou, patří mezi silné imunostimulanty. Huminové látky ochraňují buňky, zlepšují jejich okysličení, likvidují různé druhy plísní a virů, především herpes virů. Jsou vhodné jako prevence infarktu myokardu a mozkové mrtvice a působí jako ochrana střev a jater. Pozitivní vliv Cytosanu lze očekávat i při onemocněních pohybového aparátu, při artrózách či degeneraci kostí a kloubů. Díky svým hlubokým detoxikačním schopnostem má preventivní vliv na rozvoj některých typů rakoviny.


Podrobné informace:

Cytosan je bioinformační širokospektrální regenerační přípravek s obsahem přírodních látek a informací rostlin a minerálů. Neobsahuje žádné konzervační látky ani syntetická barviva a cukry! Ovlivňuje a harmonizuje především dráhy tlustého a tenkého střeva, žaludku, jater, žlučníku, sleziny, dráhy řídící, ústřední, jinovou patní a celou řadu dalších, jež jsou na uvedené meridiány napojené. Vyrovnáním energie eliminuje Cytosan celou řadu problémů spojených s disharmonií v těchto dráhách.

 

Cytosan je superkoncentrát humátu draslíku obohacený o silymarin a kyselinu jantarovou.

 

V místech vzniku hnědého uhlí a rašelinišť z třetihorních rostlin se v povrchových vrstvách vyvinuly huminové kyseliny a humáty, jež za přístupu kyslíku pozvolným rozkladem vznikly jako nejúžasnější bioaktivní látky na Zemi.

 

Silymarin je souhrnný název pro alkaloidy, které se získávají ze semen ostropestřece mariánského (Silybum marianum). V chemicky čisté formě byly izolovány tři alkaloidy: silybinin, silydiadin a silychristin, které patří mezi flavonoidy. Pomáhají ochraňovat a regenerovat jaterní buňky. Ochranný účinek silymarinu je dán především stabilizací buněčných membrán, antiperoxidačními vlastnostmi a příznivým ovlivněním proteosyntézy hepatocytů. Tlumí účinky některých jaterních jedů (tetrachlórmetanu, amanitinu, falloidinu a dalších). Silymarin působí antioxidačně, odstraňuje z těla volné radikály, usnadňuje vylučování žluči a tiší křeče. Svou hořkou podstatou podporuje metabolismus těla a trávení. Používá se k léčbě jaterních onemocnění již od 4. století.

 

Kyselina jantarová dodává tělu energii a má omlazující a regenerační vliv na buňky. Je metabolickou zplodinou buněk našeho těla. Již faraóni ve starém Egyptě věřili v omlazující moc jantaru, a proto si pod kůži zašívali jantarové destičky. Současná věda potvrzuje, co faraóni již dávno znali: kyselina jantarová pomáhá regenerovat a omlazovat buňky. Běžně se vyskytuje v ovoci (např. v angreštu) a svou kyselou podstatou stimuluje činnost jater.

 

Draslík je hlavním kationem nitrobuněčných tekutin, tělo jej obsahuje 5 %. Je nezbytný pro normální činnost kosterních svalů včetně srdeční svaloviny a pro aktivitu řady enzymů. Podílí se na udržování buněčného membránového potenciálu. Dostatečné zásobení těla draslíkem účinkuje preventivně proti ateroskleróze a vysokému krevnímu tlaku. Draslík udržuje v těle rovnováhu se sodíkem, povzbuzuje a reguluje činnost ledvin a stimuluje duševní činnost zvýšením přísunu kyslíku do mozku. Účastní se přenosu nervových impulsů, čímž je umožněna svalová funkce. Jeho optimální příjem znamená více energie pro lidské buňky.

Tento prvek ovlivňuje mimo jiné i vylučování odpadních látek a je nutný pro správnou činnost slinivky. Stimuluje vylučování inzulínu, pomáhá při přeměně glukózy na glykogen, podporuje vyměšování žaludečních šťáv prostřednictvím kraniálního nervu, který kontroluje trávení. Vyšší příjem draslíku pomáhá též proti vzniku ledvinových kamenů (až o polovinu u jedinců s jeho vyšším přísunem).

Nedostatek draslíku může být vyvolán dlouhodobým zvracením, průjmy, používáním diuretik nebo odtučňovací dietou při příjmu méně než 1000 kalorií denně. Jeho deficit může být též způsoben stravou s přebytkem tuků, solí a rafinovaného cukru. Zejména lidé s vysokým krevním tlakem, s jaterními chorobami a cukrovkou by měli dbát na dostatečné zásobení organismu draslíkem.

Jeho deficit se může projevovat otoky, nervozitou, vysokým krevním tlakem, nepravidelností srdečního rytmu, až zástavou srdce. Dalšími projevy mohou být slabost, snížený svalový tonus, příp. svalové ochrnutí, spavost, zácpa, revmatismus.

V jedné kapsli Cytosanu je obsaženo cca 43 mg draslíku.

 

Důležitou součástí lidského těla je trávicí ústrojí, zejména paktenké a tlusté střevo, kde dochází ke vstřebávání živin. Jestliže jsou střeva v zánětlivém stavu, projeví se to na kůži ve formě ekzémů, lupénky, chřadnutím organismu a nedostatkem energie. Naše tělo se začne “topit” ve vlastních zplodinách a toxinech, které produkují různé druhy přemnožených plísní, virů, mikrobů a bakterií, pro střeva cizorodých. Imunita a chod celého organismu začne dostávat citelné rány, z nichž jediným východiskem je obnova rovnováhy těla prostřednictvím odstranění zánětlivých ložisek ve střevech.

 

Všechny problémy spojené s poruchami na energetických dráhách můžeme lehce zvládnout a odstranit pomocí Cytosanu.

 

Vztah tlusté střevo - plíce

Plíce a tlusté střevo jsou párovými orgány a úzce spolu souvisí. Máme-li problém v tlustém střevě a neléčíme jej, může to vést ke vzniku dalších potíží v oblasti plic a naopak.

V souvislosti se špatnou činností tlustého střeva, jež ovlivňuje plíce, se mohou objevit těžkosti s dechem. K tomu, aby dýchání bylo volné a hluboké, je nutná i průchodnost střeva. Naopak filtrovací funkce plic umožňuje tekutině klesat a zavlažovat tlusté střevo - nedostatečný přísun tekutin z plic pak zapříčiňuje vysychání tlustého střeva a vznik zácpy. Tyto potíže snadno odstraníme vynikající kombinací přípravků Vironal a Cytosan.

 

Vztah tenké střevo – srdce

Tenké střevo a srdce jsou rovněž párovými orgány, takže opět platí, že onemocnění tenkého střeva  může vést ke vzniku srdečních obtíží a naopak. Disharmonie mezi těmito orgány se projevuje poruchou močení, afty na jazyku, bušením srdce apod.

Jestliže si v brožuře Regenerace v pentagramu důkladně prostudujete průběh meridiánů žaludku a sleziny, zjistíte širokou škálu možností, jak Cytosanvyužít. Protože ovlivňuje mimo jiné též dráhu sleziny, má také vliv na budování mocných a pevných svalů s dostatečnou výdrží (veškeré svalstvo těla ovlivňuje slezina, při její špatné funkci se rapidně zhoršuje kvalita svalů).

Výše uvedené vztahy lze snadno ovlivnit užíváním Cytosanu, který harmonizuje činnost orgánů a pomáhá předcházet jejich poruchám.

 

Bolesti zubů a krční páteře mají většinou také původ v tlustém střevě. Vyrovnáním energie v energetických dráhách tenkého a tlustého střeva, žaludku a tří zářičů můžeme odstranit celou řadu bolestí páteře, zubů a desítky dalších zdravotních problémů. Pokud docílíme obnovení toku energie, zlepšíme stav střev, pak mohou zcela vymizet bolesti krční páteře, zubů nebo bolesti mezi lopatkami. Takto je možné odstranit i bolesti úponů klíčních kostí a ramen. Také při paradentóze se doporučuje užívat Cytosan.

Efekt ve jmenovaných případech nelze očekávat ihned, ale v průběhu dvou měsíců již ano. Podstatné zlepšení lze zaznamenat i při potížích se žaludečními vředy a dvanácterníkem, při často se opakujících infekcích herpes virem, příp. při výskytu oparů, zejména kolem úst, nosu a v oblasti pasu. Kdo se prostřednictvím přístroje EAV přesvědčil o vlastním nedostatku energie, za několik měsíců užívání Cytosanuzjistí, že se energetické hladiny v jeho těle vyrovnaly.

Skladba obří molekuly téměř zázračné látky – humátu – je velice zajímavá.

Huminová kyselina se původně vyznačovala velkým množstvím OH skupin. Čím více jich existovalo, tím lepší byly její vazebné schopnosti. OH skupiny byly později nahrazeny draslíkem.

Přijde-li do styku humát draslíku s těžkým kovem, vymění svůj lehký prvek za těžký a dochází ke spontánní detoxikaci. Takto může na sebe vázat především těžké kovy jako je olovo, rtuť nebo kadmium, které pak organismus vyloučí. Původní domněnka, že obrovská molekula přes střevní stěnu neprojde, byla vyvrácena zjištěním, že až 60 % těchto molekul proniká dále, takže detoxikační proces pak proběhne v celém těle. Volné radikály, jež poškozují buňky našeho těla, mají potom minimální šanci škodit a ,,vyhasnou”.

Huminové látky buňky ochraňují, zlepšují jejich okysličení, likvidují různé druhy plísní a virů, především herpes virů, které způsobují opary a někdy i nejrůznější závažné stavy. Chrání buňky před různými druhy záření, včetně radioaktivního a UV. Paprsky při dopadu na složitou molekulu humátu vyvolávají štěpení, při němž se spotřebovává energie záření a buňka je tímto způsobem ochráněna.

Výzkumem bylo zjištěno, že huminové látky mají vliv na zpomalení rozvoje některých typů rakovin. Snižují hustotu krve, a proto jsou vhodné jako prevence infarktu myokardu a mozkové mrtvice. Napomáhají rychlejšímu rozpouštění trombů, krevních hematomů, snižují riziko vzniku srůstů. Jejich výrazný efekt se projevuje též při ženských potížích hormonálního charakteru, při problémech s kolísavou hladinou estrogenu. V těchto případech doporučujeme kombinaci s přípravkem Gynex firmy Energy.

Pozitivní vliv Cytosanu lze očekávat i při onemocněních  pohybového aparátu, při artrózách a degeneraci kostí a kloubů. Především je však nutné zdůraznit jeho ochranné působení na střeva. Huminové látky pokryjí poškozenou sliznici střeva ochranným mikrofilmem, jenž zabraňuje průniku toxických látek a těžkých kovů do krevního oběhu.Humáty patří mezi silné imunostimulanty –neexistuje snad dokonalejší přírodní látka s tak širokým ochranným efektem, čímž se řadí k nejdůležitějším ingrediencím, které by měl člověk v přírodě chránit, ne je pálit v elektrárnách.

 

Další použití a zajímavosti:

- Ochranný vliv výtažků z rašeliny je znám již po staletí. V nedávné době bylo např. v dánských bažinách objeveno tělo “muže z Tollundu”, který si zde pobyl téměř 2000 let. Žil na přelomu našeho letopočtu a dochoval se jako živý. Kdyby kdysi faraóni znali ochranný vliv látek z rašeliny a jejich mumifikační účinek, nic jiného by zřejmě nepoužívali.

- Přípravek Cytosan je vyroben z humátů obsažených v rašelině a v mladém hnědém uhlí. Jejich jedinečné ochranné účinky si můžete vyzkoušet sami jak při vnitřním užívání Cytosanu, tak při zevním použití v krému  Cytovital, jenž obsahuje rovněž velké množství této unikátní substance.

 

- Rozpustíme-li kapsli Cytosanuv několika desítkách litrů vody, můžeme blahodárné účinky humátů dopřát i rostlinám. Pravidelným zaléváním takto lze zvýšit výnos okurek, rajčat, hroznového vína a nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny.

 

- Též zvířatům můžeme vylepšit kondici několikanásobně nižšími dávkami preparátu než doporučujeme pro člověka.

 

Doporučujeme:

Pro zlepšení průběhu detoxikace pomocí Cytosanu je nutné zvýšit příjem tekutin.

 

Při maximálním dávkování doporučujeme dodržovat ranní toaletu vzhledem k možnosti řidšího střevního obsahu. Nižší dávkování nemá na vyprazdňování žádný vliv.

 

Cytosan lze úspěšně kombinovat s krémem Cytovital, jenž pro vysoký obsah huminových výtažků nejpříznivěji ovlivňuje regeneraci pokožky. Před použitím však doporučujeme test dráždivosti na tenké kůži zevní strany rukou. Účinky pravidelné aplikace Cytovitalu budete mile překvapeni. Řada žen se stárnoucí pletí po zkušenostech s Cytovitalem nic jiného než tento krém nepoužívá a dobře ví, proč.

Dietní doporučení na závěr:

Nadbytečný příjem živočišných bílkovin a málo pohybu má velký vliv na překyselení organismu, urychlení rozvoje osteoporózy a zvyšuje též riziko vzniku rakoviny a kardiovaskulárních chorob. Chovejte se tak, abyste těmto onemocněním předešli.

Energy
No reviews

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies - více informací.