Lapacho 105g
Lapacho 105g

Lapacho 105g

EN058
7,98 €

Lapacho je čaj z vnitřní kůry stromu Tabebuia serratifolia, pocházejícího z amazonských oblastí Jižní Ameriky, nazývaný též nápoj Inků.

 

Lapacho má imunostimulační, protizánětlivé, antioxidační a bolest tišící účinky. Kůra obsahuje naftochinony a antrachinony, což jsou látky, které se v jedné rostlině vyskytují jen zřídka společně. Mimořádné léčebné účinky se proto přičítají jejich synergickému působení. Nejvýznamnějším naftochinonem je lapachol, který má velmi pozitivní účinky na poškozené buňky. Rostlina dále obsahuje flavonoidy působící antioxidačně, vitaminy (B, C, provitamin A), minerální látky (vápník, draslík, fosfor a hořčík) a stopové prvky (křemík, cín a mangan).

V tropických deštných pralesích Střední Ameriky roste vysoký strom s hladkou kůrou a trubkovitými květy, jehož léčebné účinky jsou místním domorodým kmenům již po staletí známé. Indiáni jej nazývají slovem, které se dá přeložit jako "mít moc a sílu". Moderní historie lapacha se datuje od roku 1884, kdy byla izolována jeho nejdůležitější obsahová látka. Úspěšnost léčby byla natolik zarážející, že brazilská vláda uvalila informační embargo na výsledky všech klinických výzkumů týkajících se lapacha. Toto embargo bylo porušeno až v roce 1981 a od té chvíle zájem o tuto rostlinu ve světě velmi prudce stoupá.

Kdy Lapacho (Tabebuia serratifolia) - bylinný čaj pomáhá:

  • při zánětlivých onemocněních (viry, bakterie, plísně),
  • při astmatu a alergiích,
  • při zánětech žaludku,
  • při diabetes,
  • při onemocnění jater,
  • při prodělané borelióze a mononukleóze,
  • při onemocnění nervové soustavy,
  • zevně při kožních a gynekologických obtížích.

Složení: lapacho (Tabebuia serratifolia, sušená vnitřní kůra kmene), rostlina pochází ze středního Peru, provincie Coronel Portillo

Jak používat: Do 1 litru vařící vody vhoďte 4 plné čajové lžičky lapacha, nechte 5 minut vařit, odstavte a nechte 15-20 minut luhovat. Můžete pít jak teplé, tak vychlazené. Ochutit lze přidáním medu.

Balení: 105 g, zipový sáček z alufolie

Upozornění: Doplněk stravy. Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojicí ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Po 2-3 týdnech denního pití se doporučuje zařadit nejméně měsíční pauzu. Spotřebujte do 3 měsíců po otevření. Skladujte v suchu a temnu při teplotě 10-25 °C a chraňte před mrazem.

Energy
No reviews
Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies - více informací.