Položok - tkanina s propolisem

Plátýnko s propolisem

ZCR033
Skladem - ihned k odeslání
215,00 Kč
Není daň

Položok je kus látky (hrubá tkanina), která byla umístěna do úlu a v procesu života včel přirozeně pokryta vrstvou propolisu a vosku, jako ochrana a zabezpečení příznivého vnitřního prostředí úlu pro zdravý vývoj společenství.

Vypočítat náklady za doručení
 

Plátýnko (položok) se používá v lidovém léčitelství na zánětlivá onemocnění, nachlazení, bolesti kloubů a zad a také kosmetické vady kůže (skvrny, pihy, bradavice atd.).

  • příjemně provoní a dezinfikuje obytné prostory a navíc pro zesílení účinku a navození blahodárného klimata se doporučuje pro použití v lázních a saunách. Podporuje rychlé zotavení z nachlazení a zmírňuje kašel.
  • jako přirozený přírodní prostředek s antiseptickými a antibakteriálními účinky dokáže být nápomocný ve zmírnění nebo odstranění kožních skvrn, pih a bradavic a jiných kosmetických vad.
  • utišuje bolest a používá se jako významná pomoc při léčbě nemocí svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně (neuralgie, osteochondrózy, radikulitídy, myozitídy, artritidy, polyartritídy, zánětu vedlejších nosních dutin, atd ).
  • snižuje tvorbu puchýřů a olupování v případě spálení kůže od slunce, postižené místo se předem namaže přepuštěným máslem (ghí).

Způsoby použití:

  • k dezinfekci a provonění: položok umístíme v blízkosti zdroje tepla.
  • k vdechování/inhalaci: látku položte nad vodní lázeň s pokrytou (léčebnou) stranou nahoru. Dýchejte pomalu, aby se zabránilo podráždění/popálení dýchacích cest, ne více než 10 minut.
  • k přikládání na problematická místa: vystřihneme požadovaný kousek látky, nahřejeme (např. ve vodní lázni - nikoliv mikrovlnkou) a aplikujeme na problémové oblasti kůže.
  • k lokální terapeutické léčbě: nahřejeme položok ve vodní lázni a přiložíme či zabalíme (v závislosti na umístění a charakteru bolesti) do plastové fólie nebo povoskovaného papíru a obvážeme na 30 - 40 min. Po skončení místo očistíme alkoholickým roztokem.

Plátýnko lze mnohokrát použít, než-li zcela vymizí specifické aroma. Po každém použití je třeba látku pověsit na suchý vzduch pokrytou vrstvou směrem dovnitř.

Otvory v látce nejsou chybou, ale byly včelami přirozeně vytvořeny pro účely větrání úlu.

Kontraindikace: Individuální nesnášenlivost na včelí produkty

Propolis patří mezi tradiční včelí produkty. Je to pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně, jejíž barva se mění podle původu a stáří od zelenožluté až k temně hnědé.
Suroviny na tvorbu propolisu sbírají včely na různých rostlinách vylučujících pryskyřičné látky, jako je topol, bříza, olše, jilm, jehličnany a jírovec maďal.
Včely používají propolis jako stavební a ochrannou látku k dezinfekci úlového prostoru, k vystýlání, k vyztužení buněk plástů, k zatmelení otvorů a trhlin, k opravě plástů a k těsnění česen.

2015-08-10
Žádné recenze

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies - více informací.